Ważne informacje

 !! UWAGA KORONOWIRUS!!

received 251787669156649

Szanowny Pacjencie, jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w Chinach, Włoszech lub w regionach w których stwierdzono zachorowania na wirus, lub miałeś kontakt z osobą, która była w tym czasie w tych krajach, a jednocześnie masz poniższe objawy:

  • temperatura ciała powyżej 38℃;
  • kaszel, duszność

powinieneś zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, najbliższego Twojego miejsca zamieszkania. Listę szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie całego kraju znajdziesz u pracowników placówki.

Pamiętaj, że istotna przy wystąpieniach objawów chorobowych jest wizyta w Chinach, Włoszech lub kontakt z osobą, która była w ostatnim czasie w tych krajach.

Minister Zdrowia i Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydali zalecenia wszystkim placówkom prowadzącym oddziały chorób zakaźnych w sprawie procedur stosowanych w przypadku zagrożenia zarażeniem koronawirusem. Jednocześnie podkreślamy, że dotychczas w Polsce nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem.

Przypominamy, że mamy sezon wzmożonej zachorowalności na grypę, stąd też prośba o spokój i wstrzemięźliwość w wydawaniu pochopnych sądów odnośnie możliwego wystąpienia przypadku zarażenia koronawirusem.

Pamiętajmy przy tym, że GRYPA  również nie można lekceważyć. W przypadku pojawienia się objawów grypowych takich jak:

  • temperatura ciała powyżej 38℃;
  • ogólne złe samopoczucie;
  • bole mięśni i stawów;
  • kaszel, katar, duszność

 zalecamy wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. 

 

Informacja dla Pacjentów AOS (koronawirus)

Informacja dla Pacjentów POZ (koronawirus)

Schemat postępowania dla Pacjentów POZ / AOS

 

 

 MZ1

MZ2

ginekologia estetyczna

piekne nogi2 

Współpracujemy